GİGDER’de bayrak değişimi

Türkiye’de gayrimenkul dünyasının yabancı yatırımcıya açılan yüzü olan GİGDER’in, 2’nci Olağan Genel Kurul Toplantısını dernek üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirdi. 4 yıldır GİGDER Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenen Faruk Akbal, başkanlık görevini Tekçe Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Tekçe’ye devretti.

Tekçe, Faruk Akbal’dan devraldığı bayrağı daha ileriye taşımak için var güçleriyle çalışacaklarını kaydederek, “Derneğimizi daha ileriye götürmek için büyük heyecan duyuyorum. Önümüzdeki dönemde GİGDER olarak gayrimenkul ihracatı ekosisteminin oluşturulması için gereken kanuni altyapının hazırlanması için gereken adımları atacağız. Ülkemizde yatırım yoluyla ikamet’in (RBI) geliştirilmesi için müzakerelerimize devam edeceğiz. Derneğimizi, iş birliği ve dayanışma ruhuyla daha ileriye taşıyacağımıza yürekten inanıyorum.” dedi.

YATIRIM GETİRMEYİ İVMELENDİREREK SÜRDÜRECEĞİZ

Sektörün temsilcisi olan GİGDER’in yabancıya konut satışında zorlu bir dönemden geçtiğini, GİGDER üyelerinin Türkiye’ye doğrudan yatırım getirmek için çok zorlu şartlarda hizmet vermeye çalıştığını hatırlatan Başkan Bayram Tekçe, “Atalarımızın bu ülkeyi 100 sene önce ne zorluklarla ne fedakarlıklarla ne büyük başarılarla kurduğunu biliyoruz. Bu sebeple bizler de en doğru strateji ile hep birlikte bu zorlukları aşıp, güzel ülkemize doğrudan yatırım getirmeyi ivmelendirerek sürdüreceğiz. Yılda 300-500 milyon dolar bandında olan doğrudan yatırım tutarını 7-8 milyar dolarlara ulaştırdık. Şimdi büyük sorunlarla da dayanışma ile baş edeceğiz. Yeni dönemde medya iletişimini, üye iletişimini bu anlamda önemsiyorum. Sektörün doğrularını anlatmaya devam etmemiz gerekiyor. Ülkelerin ortalama doğrudan yatırımlarının yüzde 46’sını hep gayrimenkul yatırımları oluşturur. Biz de ülkemize daha fazla katkı sağlayacağız. Sektörümüze de nakit akışı sağlamayı sürdüreceğiz. Bu amaçla hizmet ihracatçısı olmayı ana merkeze koyuyorum. Derneğimizin adını da bu amaçla değiştirdik.” değerlendirmesinde bulundu.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x