Deniz Zeyrek, ‘İnanmadım’ dediği iddiayı aktardı: Erdoğan iki şey istemiş

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, bugünkü köşe yazısında hükümetle yakın ilişkileri olan bir ismin kendisini aradığını ve yeni Anayasa çalışmalarına ilişkin olarak Erdoğan’ın hukukçu bir danışmanından duyduğu bilgiyi aktardığını anlattı. Zeyrek, kendisine aktarılan bilgi için “Yanıtlar benim için çok inandırıcı gelmese de sizinle paylaşmak istedim. Zira benim inanmadığım, ‘o kadar da olmaz’ dediğim birçok şey bugüne kadar oldu” ifadesini kullandı.

Deniz Zeyrek’in yazısının bir bölümü şöyle:

“Aktardığına göre, Cumhurbaşkanı’nın Anayasa işiyle de uğraşan hukukçu danışmanları bir araya gelmiş. O toplantıya katılan hukukçulardan biri de kendisine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni Anayasa konusunda iki isteği olduğunu anlatmış” diyen gazeteci, şöyle devam etti:

“Güya Cumhurbaşkanı Erdoğan ekibine ‘Bu iki değişiklik olsun, gerisini muhalefetin taleplerini dikkate alarak yapabilirsiniz’ demiş.

‘Neymiş o iki istek’ diye sordum.

(Yanıtlar benim için çok inandırıcı gelmese de sizinle paylaşmak istedim. Zira benim inanmadığım, ‘o kadar da olmaz’ dediğim birçok şey bugüne kadar oldu.)

– ‘İlki yüzde 50 artı 1’i değiştirmekmiş’ dedi.

Bunu istemesi normal. ‘Yerine ne koymak istiyorlar’ diye sordum: ‘Yüzde 40 artı 1…’

‘Yok daha neler’ diyerek buna inanmanın zor olduğunu anlatmak istedim. Ancak vazgeçtim. Bunun yerine diğer isteği sordum. ‘Üçüncü dönem seçilmek.’ ‘Buna hiç inanamam’ dedim. ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisi artık aday olmayacağını söylemişti zaten’ diye devam ettim. Ancak konuştuğum kişi, bu iki isteğin gündeme getirileceğinden çok eminmiş gibi ısrar etti.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x