Ali Koç’tan Erden Timur’a sert cevap! “İftira”

Erden Timur, A Spor’da katıldığı yayında VAR kayıtlarının dönemin MHK Başkanı Lale Orta tarafından Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a gönderildiğini açıkladı. Ali Koç, Timur’a yanıt verdi.

“KÜLLİYEN YALANDIR, İFTİRADIR”

Hürriyet gazetesinin haberine göre; Ali Koç, böyle bir olayın katiyyen gerçekleşmediğini söyledi. Koç, “Lale Orta’nın VAR görüntüsü ya da herhangi bir görüntüyü bizzat tarafıma göndermesi ya da servis etmesi gibi bir olay katiyyen gerçekleşmemiştir, külliyen yalandır, iftiradır” ifadelerini kullandı.

“GÖRÜNTÜLER VARSA ERDEN TİMUR’A KİMLERDEN SERVİS EDİLİYOR?”

Koç, “Bu şekilde bir görüntü gönderme olayı kesinlikle yaşanmadı. Ama burada asıl konu bu yalanı nasıl bu kadar kolaylıkla dillendirebildikleri. Çünkü ‘kayıt var, olayı biliyoruz’ diyorlar, bu kayıt ya da görüntüler varsa Erden Timur’a kimlerden servis ediliyor? Bu servis edilme olayı varsa, bunu servis edenler bu kurguyu Erden Timur ile planlayanlar mıdır?” dedi.

“BU KADAR BÜYÜK YALANA AKIL SIR ERDİRMEK GÜÇ”

Sözlerine devam eden Koç, “Kendileri de her zaman olduğu gibi bizi şaşırtmayacak şekilde bir yalanın parçası olmuşlardır. Bu kadar büyük yalana da akıl sır erdirmek çok zor, çok güç” açıklamasını yaptı.

ALİ KOÇ’TAN TFF’YE ÇAĞRI

Ali Koç, TFF’ye de şu çağrıyı yaptı: “Erden Timur’un iddiaları, ispatı zor olmayan hatta incelenmesi, araştırılması ve gerçeklerin ortaya konması çok kolay söylemlerdir. TFF harekete geçerek ilgilileri görevlendirip araştırma yaptırarak bu iddia ve söylemlere yönelik gerçekleri ortaya koyabilir. Keza bu konuya karşı da duyarsız kalınırsa bu tarz manipülatif söylemlerin önü iyice açılmış olacak. Nitekim geçen sezon bunu gördük. Türk futboluna karşı sorumluluk sahibi bir yaklaşımda olmak bunu gerektirir”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x